Лодзь — місто, зовсім відмінне від усіх інших, зі знаменитою вулицею Петрківською, прекрасною архітектурою та незвичайною атмосферою. Це дивовижне місце з цікавою туристичною пропозицією, де кожен знайде щось для себе. Наприклад фабрика, а сьогодні лофт та сучасний характер, з безліччю пабів та розважальних закладів. Ця провінційна столиця розташована в центральній частині Польщі, на перетині автомагістралей та основних залізниць.

Хоча про це мало хто знає, коріння Лодзі, ймовірно, сягає 12 століття, а перша документальна згадка про поселення відноситься до 1332 року. Однак для більшості Лодзь — це, перш за все, промисловість 19 століття, коли відбувався її інтенсивний розвиток і було збудовано численні текстильні фабрики, резиденції багатих підприємців.

Так що ж можна подивитися в Лодзі?

Лодзь — велике місто з безліччю пам'яток для людей різного віку та інтересів. Тут, безперечно, буде у захваті кожен любитель архітектури та кіно, але дітям у Лодзі теж сподобається.

1. Петрківська у Лодзі

Тим, у кого не так багато часу на відвідування столиці регіону, необхідно хоча б пройтися знаменитою вулицею Петрківською, що простяглася майже на 5 км. Це Лодзь двома словами, оскільки місто розвивалося навколо цього маршруту, і навколо нього були зосереджені характерні будівлі. Тут велично височіють чудово відреставровані прибуткові будинки в стилі модерн та еклектика, вілли та розкішні палаци колишніх підприємців, нарешті, комплекси промислової архітектури XIX століття, на чолі яких стоїть Біла фабрика. Тут же є величний собор.

І музеї, паби, ресторани, дискотеки, картинні галереї та кінотеатри – словом, усі. Також можна побачити модні останнім часом скульптури, пам'ятники та інші твори малої архітектури, такі як «Лавка Тувіма», «Рояль Рубінштейна», «Ведмідь Ушатек» та ін. На стінах історичних будівель, як гриби, ростуть величезні фрески. Вулиця Петрківська у Лодзі – це візитна картка міста і, до речі, найдовша набережна у Польщі, а може, й у Європі!

2. Manufaktura та інші заводи, тобто. Fabryczna Lodz.

Досі в Лодзі можна милуватися слідами промислової історії міста, головним чином, у популярному торговельно-розважальному центрі «Мануфактура», який був збудований на місці колишньої текстильної фабрики 19 століття Ізраеля Познанського. Поруч із ним стоїть гарний Познанський палац. Також дуже цікавий у цьому відношенні район Ксенжи Млин із величезним заводом Шейблера, робочим селищем та будинками фабрикантів. Сьогодні у будівлі колишньої фабрики розташовані апартаменти-лофт. На вулиці Петрківській знаходиться знаменита Біла фабрика Людвіка Гейєра, в якій зараз знаходиться Центральний музей текстилю.

3. Зоопарк Лодзі

Зоопарк у Лодзі — це Муніципальний зоологічний сад, який незабаром розчулюватиме своїм західним рівнем і незвичайною привабливістю, бо восени 2021 року Орієнтаріум, величезний сучасний павільйон з азіатськими тваринами, який будувався кілька років, має відкритися тут. Він буде теплим і барвистим цілий рік з великою біорізноманіттям. Основними мешканцями Орієнтаріуму будуть слони, які тут мають свій особистий басейн, і ви зможете спостерігати за ними знизу під час купання.

І цей величезний акулячий тунель! Цікава і стара частина зоопарку з унікальним азіатським левом, коенду та жирафами. Зоопарк Лодзі розташований майже в центрі міста, трохи на захід від вулиці Петрківської. Можна під'їхати до зоопарку, т.к. безкоштовне паркування знаходиться практично біля входу до зоопарку. Біля входу ви побачите статую Маврикія та Гавранки. Ми вже побували в Орієнтаріумі, і треба визнати, він справді вражає!

4. Ботанічний сад та пальмовий будиночок у Лодзі

Ботанічний сад у Лодзі – це ідеальний анклав спокою, що манить до прогулянок серед багатої рослинності. Сад є одним із найбільших у Польщі і був заснований у 1929 році на тому місці, де сьогодні стоїть Пальмовий будинок, у найстарішому парку Лодзі – Парку Жродліска I. На своєму нинішньому місці сад був заснований у 1960-х роках. Ви знайдете тут різнокольорові квіти, Японський сад, грабовий лабіринт, історичну липову алею та ставки з качками та квітучими лататтям.

Ще нам сподобався Сад лікарських та технічних рослин, з величезними гарними соняшниками, травами та гарбузами. Лодзинський пальмовий будинок є філією Ботанічного саду – це тепле та барвисте місце, прекрасне не лише влітку, а й у холодну пору року. Тут ростуть пальми віком понад 130 років та безліч інших екзотичних рослин.

5. Казкова Лодзинська стежка

Казкова Лодзинська стежка – відмінна розвага для дітей та дорослих. Дітям просто подобається знаходити казкових персонажів, розкиданих різними куточками Лодзі, біля визначних пам'яток, а дорослі дивляться на них із почуттям, бо вони нагадують їм про дитинство. Персонажі Тропи відносяться до фільмів, знятих Studio Male Filmowych Se-ma-for.

Варто зазначити, що у Лодзі було знято понад 1400 анімаційних фільмів, які транслювалися у десятках країн світу. Найвідоміші персонажі Тропи у Лодзі — це Міш Ушатек на вулиці Петрківській, Мауріцій та Гавранек біля Зоопарку або Філемон та Боніфацій із Музею кінематографії.

6. Експериментаріум у Лодзі

Experymentarium у Лодзі — дуже гарне місце для всієї родини, це цікавий та інтерактивний науковий центр, розташований у популярній Мануфактурі у Лодзі. У цьому незвичайному парку розваг ви розгадуватимете різні наукові загадки, розважаючись. Хіба ви не були експертом у фізиці, біології чи хімії?

Не біда, з «Експериментаріумом» ви обов'язково порозумнішаєте від цікавих вражень, а діти запам'ятають відвідування тут як чудову розвагу.

7. Науково-технічний центр EC1 у Лодзі

EC1 у Лодзі — це новий атракціон у Лодзі, відкритий у 2018 році. На той час це був також найбільший об'єкт такого типу у Польщі. Тут на шести поверхах було створено три постійні експозиції: «Обробка енергії» (пов'язана з історією цього місця, тобто перша комерційна електростанція в Лодзі), «Розвиток знань та цивілізації» та «Мікросвіт – макросвіт», що показує те, що ми не можемо бачити неозброєним оком, від атомів через пилок дерев до найдальших глибин космосу. Ви, напевно, будете в захваті від цього місця.

8. Старий цвинтар у Лодзі

Старий цвинтар у Лодзі чудово, якщо вам подобаються старі некрополі, прогулянка ним принесе вам величезне задоволення. Це один з найважливіших і красивих некрополів у Лодзі. Походить з 1855 року і є триконфесійним, розділеним на 3 частини – католицьку, євангелічну та найменшу православну. На цвинтарі ви побачите мавзолеї лодзинських фабрикантів, найпрекраснішим з яких є неоготичний мавзолей Кароля Шейблера 1885-88. в євангелічній частині.

У католицькій частині домінує неоренесансний мавзолей родини Хайнцлей рубежу 19 та 20 століть. Він стосується серця могили маленької дитини, що спляться на подушці, між дитячими пам'ятниками, позаду каплиці Шейблера в євангелічній частині. Повита плющем могила 4-річного Густава Пітліха 1909 року була виявлена у 2006 році.

9. Єврейський цвинтар у Лодзі.

Також варто відвідати ще один некрополь у Лодзі, який настільки ж атмосферний і приносить великі емоційні переживання. Це цвинтар у Лодзі – найбільший єврейський цвинтар у Польщі та другий за величиною в Європі після Берлінського цвинтаря. Тут поховано близько 230 тисяч осіб. Цвинтар датується 1892 роком і діє досі. Воно обнесене високою цегляною стіною, а вхід розташований на вул. Змінна.

За стіною ви побачите чагарники мацеви, розташовані рядами і що розтягнулися на величезній площі. Більшість із них скромні, з написами на івриті, але є й кілька великих надгробків, у тому числі мавзолей фабриканта Ізраеля Познанського та інших лодзинських промисловців - Яроцинського, Герца та Пруссака.

10. Фрески у Лодзі

Це те, чим Лодзь славиться на всю Польщу, своїми гарними, а іноді й дивовижними фресками. Вони розкидані по всьому місту, просто подивіться вгору, і ви обов'язково натрапите на одну з них. Вже на вулиці Петрківській ви побачите мурали. Вони прикрашають стіни будівель та створюють найбільшу відкриту міську галерею у Польщі.

Їх малюють відомі вуличні художники з Польщі (наприклад, Proembrion, M-City, Etam) та з-за кордону (наприклад, Osgemeos, Eduardo Kobra чи Inti). Фрески було створено у рамках Фестивалю галереї міських форм, а раніше Міжнародного фестивалю графіті.

Перша сучасна фреска у Лодзі була створена у 2001 році завдяки арт-групі Design Futura з Лодзі. Вона знаходиться за адресою вул. Piotrkowska 152 і була занесена до Книги рекордів Гіннеса. Якийсь час це було найбільшим графіті у світі.

Тепер мурали пішли ще далі і на стінах будівель створюються цілі інсталяції, що додатково складаються з дзеркал, стрижнів і навіть автомобільних деталей. Це невід'ємна частина архітектури Лодзі – єдиного такого міста у Польщі!

11. Мандорія у Жгуві

Mandoria – це новий атракціон. Це ще одне чудове сімейне місце за межами Лодзі, але зовсім поряд, у торговому центрі Ptak у Жгуві. Вся сім'я чудово проведе час тут, у критому парку розваг із більш ніж дюжиною атракціонів, якими можуть користуватися і дорослі.

Мандорія не дешева, але дітям, особливо молодшим, тут буде добре. Для божевільної молоді Мандорія може бути надто повільною. На території є багато гастрономії та велике безкоштовне паркування.

12. Купальня Arturowek у Лодзі

Артурувек розташований на північній околиці Лодзі, у Лагівницькому лісі. Тут на вас чекають фантастичні зони відпочинку. Вони ідеально підходять для прогулянок, прийняття сонячних ванн та активного сімейного відпочинку. Тут винахідливо облаштовано кілька водосховищ. На одному з них налагоджено прокат водних велосипедів та каяків. З іншого боку, є піщаний пляж із муніципальним басейном.

На протилежному березі, до якого можна дістатися всього за кілька хвилин, також цікаво. Тут є дитячий майданчик, а поряд із ним водний майданчик. Безкоштовно та без натовпу. На території є кіоски з морозивом та кавою. Весь оточений лісом, можна скільки завгодно гуляти, кататися велосипедом або влаштовувати пікнік. Пориньте в природу і втече від великого міста, що розкинулося прямо поряд з вами.

13. Лагівницький ліс у Лодзі

Давайте затримаємось у Лагівницькій пущі довше, бо це дуже цікаве місце у Лодзі. Не всі знають, що Лагівницький ліс — один із найбільших міських лісів у Європі. Це залишки колишнього Лодзинського лісу, що 200 років тому покривав територію міста. Через цей ліс проходить безліч пішохідних та велосипедних доріжок. Він є частиною ландшафтного парку Лодзинські пагорби. Район Лагівницької пущі приховує багато див, таких як вищезгаданий Arturowek або дерев'яні каплиці у стилі бароко.

14. Святині св. Рох та св. Антонія у Лодзі

На вулиці Вицечковій у Лагівницькій пущі варто побачити дві дерев'яні каплиці. Вони буквально один навпроти одного. Це каплиця св. Роха та Себастьяна 18 століття та каплиця св. Антонія з 17 століття, точніше з 1676 року. Цікаво, що це найстаріша будівля, що збереглася в Лодзі! Усередині каплиці св. Антонієго є криниця з джерельною водою, що вважається чудотворною. Обидві каплиці відкриті, і ви можете заглянути в середину них.

15. Заповідник Струга Добешковська

Неподалік Лодзі, на півночі, в місті Добешкув, знаходиться мальовничий ставок. Тут розпочинається заповідник Струга-Добешківська. Ви можете прогулятися лісом або велосипедною доріжкою. Тут протікає невелика річка Млинівка.

16. Музей просто неба Нагавка

Музей просто неба Нагавки — дуже чарівне місце в глушині, з красивими дерев'яними будівлями та доступом без асфальту. Зачаровують такі старі, дерев'яні споруди, тим більше, що це не тільки звичайні котеджі, але й значні споруди. Музей просто неба Нагавки знаходиться приблизно за 30 хвилин їзди від центру Лодзі.

Контакти

  • Україна, м. Київ, вул. Кирилівськая 160

Туристична компанія ТурпошуК - найкращий вибір для пошуку та підбору турів по всіх туроператорах України на одному сайті

Розклад

Пн. - Пт.

Сб, Нд - вихідний

Top