Всі мають приїхати до Варшави, столиці Польщі. Це надзвичайно цікаве місто, де історичні місця, часто помічені кривавою долею історії, є сусідами з найсучаснішими будівлями. Вже багато написано, які є розваги для дітей у Варшаві та де смачно поїсти у Варшаві. Цього разу представляємо 15 найкращих пам'яток Варшави.

Це головне, найбільше місто Мазовецького воєводства, в якому нині проживає близько двох мільйонів людей, і щодня на його вулицях з'являються тисячі інших приїжджих, бізнесменів та туристів. Вони відвідують найважливіші офіси країни, а також посольства та консульства, музеї та концертні зали.

Що подивитись у Варшаві

Варто з'їздити і хоча б трохи познайомитися з цим містом, адже воно відзначене історією. Болісно і драматично пережило роки Другої світової війни місто відроджується як сучасний європейський мегаполіс. Є багато місць, які потрібно побачити та відвідати. Варшава у більшості асоціюється з Палацом культури і науки, побудованим у 1950-х роках, відновленим після війни Королівським замком і Колонною Сигізмунда, що знаходиться поруч, а також з красивим, часто відвідуваним парком - Лазенки Королівські. Однак є ще багато привабливих місць, які варто відвідати, та їх ще більше!

На більш ніж 800 м2 шанувальники соціальних мереж можуть зробити незліченну кількість фотографій на тлі яскравої оригінальної сценографії. Оригінальний Harley Davidson, карусель з єдинорогами або ванна з квітковим декором розбурхують уяву і надихають. У першому Музеї Щастя та Ілюзій можна не лише влаштовувати фотосесії, а й знімати музичні кліпи або просто приємно, креативно та нестандартно провести час.

Цей творчий простір сподобається любителям соціальних мереж, професійним авторам, а також сім'ям з дітьми чи компаніям друзів. Унікальні декорації з культовими пончиками, величезними солодощами чи казковими єдинорогами спонукають зробити серію знімків, а потім поділитися ними у соціальних мережах. У музеї Be Happy також можна провести час у кімнатах ілюзій, надовго відірвавшись від реальності.

1. Палац культури

Якщо приїхати до Варшави потягом, то прямо біля Центрального залізничного вокзалу чекатиме одна з головних пам'яток міста, всім відомий Палац культури. Ця найвища будівля в країні була збудована у 1952-1954 роках і була подарунком радянського народу полякам. Без нього важко уявити сьогоднішню Варшаву, він став її символом та чітко з нею асоціюється. Ініціатором будівництва був сам Йосип Сталін, а архітектором – Лев Руднєв. Нині це місце, де організовуються численні виставки, концерти та інші культурні заходи.

Найважливіші та найпрестижніші заходи відбуваються у Sala Kongresowa. Палац культури та науки має свою резиденцію, серед інших. Польської академії наук, а також засідання Варшавської міської ради. Для туристів підготовлений справжній атракціон, а саме на ліфті можна піднятися на оглядовий майданчик, розташований на його тридцятому поверсі, і звідти помилуватися широкою панорамою міста. Поглянувши на схід, видно червоні дахи Старого міста, вежі колишнього Королівського тракту та Праги, відрізані від решти міста звивистою річкою та розташовані серед буйної зелені.

Якщо подивитися на південь, то видно залишки будівель 19 століття, які були відновлені після Другої світової війни. Захід міста рясніє скляними та сталевими хмарочосами, а північ забудований післявоєнними житловими комплексами. Варто знати, що в 2000 році на 42-му поверсі Палацу культури і науки було відкрито Годинник тисячоліття, який є одним з найвищих баштових годинників у світі. У Палаці культури варто відвідати надзвичайно цікавий Музей техніки.

Можливо, Варшава не найпривабливіша столиця, коли йдеться про туристичний потік, але їй не можна відмовити в унікальному кліматі, сучасному, європейському характері центру міста, унікальних пам'ятниках та численних місцях, відзначених драматичною, а іноді й кривавою історією. У центрі міста видно сучасні ділові хмарочоси зі скла та сталі, у Старому місті можна прогулятися стежкою старих залишків будівель багатовікової давності, а на околицях великі багатоквартирні будинки.

2. Старе місто

Все Старе місто було внесено до списку пам'яток ЮНЕСКО, повністю зруйнованих у 1940-х роках через руйнування, викликані воєнними діями.

Візитною карткою Варшави, безперечно, є Старе місто, чудово відновлене після руйнування під час Другої світової війни. Реконструйований за старими планами, запустили життя до спорожнілого міста з повоєнних уламків.

Не порівнюється історичне Старе місто Варшави з Новим містом. Обидві частини Варшави відносяться до Старого міста. Вони відрізняються не більше ніж на 6 місяців з дня їхнього переродження.

Варто знати, що Старе місто Варшави є відомим міським комплексом, який був повністю відновлений після військових ушкоджень та внесений до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Під час відвідування живопису Старого міста Варшави варто відвідати незвичайну вулицю Козя. Саме тут розташований дуже цікавий «міст зітхань», що з'єднує кілька кварталів будинків після побії вулиці. Є й один із найцікавіших музеїв Варшави: Музей карикатури, заснований з ініціативи карикатуриста Еріка Липинського, де представлені колекції графіки, живопису та сатиричних фотографій. 2015 року британська газета The Guardian включила їх до списку унікальних музеїв Європи.

3. Замкова площа

У Варшаві обов'язково потрібно відвідати Замкову площу, яка разом із навколишніми пам'ятками, безсумнівно, є однією з найцікавіших та найбільш наближених до варшавської пам'ятки. Ця площа була закладена у 18 столітті. Тут знаходиться знаменита Колона Сигізмунда ІІІ Вази. Всі споруди, що його оточували, були зруйновані під час бомбардувань. Перша пам'ятна книга була встановлена в 1644 на прохання короля Владислава IV Вази на честь його батька. Він стоїть у Королівському замку, історія якого сягає 12 століття. Саме тоді замок було зведено як резиденцію мазовецьких князів. Протягом багатьох років він був представницькою резиденцією польської влади, а також німецького губернатора. У будівлі тепер можна відвідати цікаву музейну експозицію.

Прогулюючись вузькими вуличками Старого міста, часто складається враження, що час тут зупинився. Однак слід розуміти, що більшість красивих, барвистих, упорядкованих дохідних будинків, а також різні декори, що їх прикрашають, були реконструйовані або навіть побудовані заново з руїн відразу після війни. Саме в цих районах ми знайдемо найцікавіші, найхарактерніші місця, увічнені на листівках для туристів, такі як Замкова площа з монументальним Замком, Староміська площа, Староміська Русалка, Гнійна гора, Кам'яні сходи та Барбакан.

4. Королівські Лазенки

Варшава - місто, де, всупереч видимості, багато зелені. Чудові, великі парки тут виключно доглянуті, що сприяє проведенню вільного часу. Не можна не згадати Лазенки Королівські, улюблений парк місцевих котрий так само охоче відвідують столицю як туристи. У самому серці цієї зеленої оази знаходиться літня резиденція останнього короля Польщі Станіслава Августа Понятовського.

Свою незвичайну назву парк отримав від лазні, заснованої в 17 столітті, яку через сто років перебудували до палацу. Саме тут, у знаменитому Палаці на острові, король Станіслав Август Понятовський давав свої обіди по четвергах, на які були запрошені найвідоміші гості, вчені та поети того часу. Сьогодні тут знаходиться чудовий музей, у якому можна побачити виставки картин із королівських колекцій.

У парку варто оглянути амфітеатр, оранжерею, Музей полювання та верхової їзди, придворний театр 18 століття та численні чарівні скульптури. Влітку обов'язково до відвідування один із знаменитих концертів Шопена просто неба. Влітку концерти відбуваються щонеділі о 12:00 та 16:00. Просто сидячи на зеленій траві, насолоджуйтеся красою класичної фортепіанної музики.

5. Королівський замок

Відновлений з нуля після військових пошкоджень, Королівський замок є однією з найвідвідуваніших пам'яток Варшави. У його залах можна побачити цінні експонати, у т.ч. королівські престоли. Біля підніжжя замку з боку Вісли ретельно відреставровано аркади Кубицького та дворівневі сади. Варто побачити всі ці місця, а також місця, куди зазвичай не ведуть гіди.

6. Мультимедійний парк фонтанів

Цей парк знаходиться неподалік старого міста. Гарне місце, повне вогнів, яке захочеться подивитися. Вогні танцюють під музику. Одне з колоритних місць у Варшаві.

7. Музей Варшавського повстання

Пам'ять про Другу світову війну досі жива у столиці. З цієї причини варто відвідати один із найцікавіших музеїв Варшави, присвячений історії участі поляків у Варшавському повстанні. Саме тут історія сімдесятирічної давності представлена надзвичайно новаторською, сучасно, з використанням мультимедійних технологій.

Музей займає площу понад 3000 м2 та розташований на місці колишньої трамвайної електростанції. Інтер'єр цього монументального музею нагадує вулиці Варшави, що роздирається війною, а зали влаштовані так, щоб враховувати хронологію подій. Найбільшими пам'ятками цього місця, безсумнівно, є копія бомбардувальника Liberator B-24J та оглядова вежа, на стінах якої написані імена полеглих. Це місце з болючими слідами нашої історії добре відвідати разом із дитиною. Він познайомиться з історією своїх бабусь та дідусів в оригінальній формі. Тут, серед іншого, є маленька кімната повстанців, де аніматори використовують іграшки та головоломки, щоб відобразити історію Варшавського повстання.

8. Музей історії польських євреїв

Ще один музей, який варто відвідати – Музей історії польських євреїв, відкритий не так давно. Історія двох народів, що живуть пліч-о-пліч – поляків і євреїв – налічує понад тисячу років. Сучасні інтерактивні виставки представлять цікаву подорож крізь віки. Сама будівля музею вражає своїм оригінальним дизайном і є однією з найкрасивіших будівель сучасної Варшави.

9. Науковий центр Коперника

Однією з найновіших, створених останніми роками, але вже дуже популярними пам'ятками Варшави є унікальний у національному масштабі Науковий центр «Коперник». Це одне з найбільших подібних місць у Європі, що зібрало понад 500 експонатів, що становлять тонкощі біології, хімії, фізики, астрономії та багатьох інших наук. Крім постійних експозицій, таких як «Людина та навколишнє середовище», «Світ у русі», «Коріння цивілізації», «Bzzz!», «Зона світла» та «Re: покоління», тут можна побачити численні тимчасові експозиції, що часто змінюються.

Науковий центр «Коперник» є привабливим місцем не лише для дітей, а й їхніх батьків. Тут усі експонати можна чіпати та використовувати. Дорослі теж знайдуть собі багато цікавого. Цілими сім'ями можна взяти участь в організованих освітніх майстер-класах з різних галузей науки або подивитися театральну виставу роботів. Виставки у Центрі науки «Коперник» відчуваються всіма органами почуттів! Це чудовий атракціон на годинник, тут легко можна провести цілий день і зовсім не занудьгувати!

10. Музей палацу короля Яна III у Віланові.

Цілком чудовий палац з прекрасними садами, які варто відвідувати цілий рік. Зимовими ночами палац та навколишні сади прикрашають тисячі вогнів на різні теми. Для поціновувача мистецтва - дивовижна колекція антикваріату не лише європейського, а й східного, єгипетського та грецького мистецтва. Для інших статуї та фонтани, оточені барвистими садами з безліччю абсолютно красивих квітів.

11. Саксонський сад

Гарні сади, щоб посидіти і розслабитися. Можна чудово погуляти та добре провести час. Рекомендується запланувати 2-годинний візит.

12. Президентський палац

Добре охороняється і часто фотографується. У цій гарній неокласичній будівлі живе президент Польщі, і вона постійно охороняється. Одне з найважливіших місць у Варшаві. У Краківському Передмісті дуже гарне розташування. Було б непогано побачити його зсередини, а не лише зовні.

13. Національний музей

Цей музей досить великий, треба провести хоча б кілька годин, бо тут дуже багато різних витворів мистецтва. Варто побачити яскраву картину Грюнвальдської битви (Матейко), яку легко впізнати для всіх. Бонусом є картина 19 століття із зображенням Вільнюської ратуші. Надзвичайно пізнавально та цікаво кілька годин, проведених у цьому місці. Чудова будівля, в якій знаходиться музей. Відмінне розташування та планування. Зручна навігація.

14. Поле Мокотівське

Це величезний парк між студентськими гуртожитками та Національною бібліотекою, тож там повно студентів. Тут багато дерев, штучний ставок, кілька пабів тощо. Багато молоді або грають у волейбол, або відпочивають з друзями.

15. Русалка

Символ столиці, зображений на її гербі, русалка - напівжінка-напівриба. У місті можна побачити аж дві її статуї, а також безліч прикрас на тему. Одну зі статуй варшавської русалки можна знайти на Староміській площі. Другий знаходився неподалік Свентокшиського мосту. Варто познайомитися з легендою про цю незвичайну людину. Судячи з усього, Русалка і до цього дня захищає Варшаву на подяку за порятунок її від рук купця, який викрав її. Фігура чуттєвої напівжінки-напівриби стала гербом Варшави у першій половині XIV століття.

Контакти

  • Україна, м. Київ, вул. Кирилівськая 160
  • +38 O96 992 64 4I

Туристична компанія ТурпошуК - найкращий вибір для пошуку та підбору турів по всіх туроператорах України на одному сайті

Розклад

Пн. - Пт.

Сб, Нд - вихідний

Top