Гданськ – історичний тисячолітній ганзейський центр, який є столицею Східної Померанії. Він розташований у Поморському воєводстві на березі Гданської затоки. Гданськ зачаровує своєю красивою, приголомшливою архітектурою та незвичайною атмосферою. Він завжди викликав захоплення та захоплення гостей, в основному завдяки своєму багатству. Ось чому Гданськ часто і охоче відвідують туристи з усієї Європи та за її межами, чому сприяє зручне повітряне, сухопутне та морське сполучення навіть із найвіддаленішими куточками земної кулі. У минулому сюди приїжджали представники різних національностей, і багато хто з них оселився у Гданську назавжди. Серед них були визначні архітектори, слідами, діяльності яких досі можна милуватися вулицями Гданська. Разом із сучасною Гдинею та знаменитим Сопотом Гданськ утворює Потрійне місто, надзвичайно привабливе для туристів.

Які пам'ятки можна побачити в Гданську?

Неможливо описати красу цього міста, варто лише приїхати сюди та побачити на власні очі. Гарно влітку, чудово взимку, коли воно прикрашене вогнями. Це також одне з найзеленіших міст Польщі. Тут чудові ліси, створено ландшафтний парк, заповідники та пам'ятники. Читайте наш путівник і дізнавайтеся про найкращі пам'ятки Гданська!

1. Вулиця Маріацька у Гданську

Вулиця Мар'яцька – це серце Гданська, можливо, не всі спрямовують сюди свої перші кроки, але це місце, яке найбільше полонить у всьому Гданську. Прогулюючись цим містом, його просто неможливо не помітити. Вулиця є однією з найкоротших вулиць у Головному Місті, але вона дивовижна, зачинена з одного боку церквою Святої Марії, а з іншого - Воротами Святої Марії. На жаль, вулиця Мар'яцька у Гданську не оригінальна, бо, як і весь Гданськ, дуже постраждала під час Другої світової війни. Тим не менш, вона була ретельно реконструйована і є єдиною вулицею в Гданську з набором характерних під'їздів, які колись прикрашали багато вулиць Гданська. Сьогодні, окрім вулиці Маріацької, їх можна побачити, наприклад, на вулиці Пивна поряд із кількома багатоквартирними будинками або на тихій вулиці Огарна. Біля ганку на вулиці Маріацькій часто можна побачити горгульї – декоративні та чарівні кінці ринв. Вузькі фасади, ці прикрашені квітами ґанку, з горгульями у вигляді фантастичних істот та вузька бруківка роблять тут просто чудово. Обов'язково відвідайте Маріацьку вулицю під час вашого візиту до Гданська, тим більше, що ви зможете подивитися, а хто багатший, купити гарні прикраси та інші вироби з бурштину – «Балтійського золота».

2. Набережна річки Мотлава та Журавля.

Набережна на річці Мотлава називається Długie Pobrzeże, вона починається за Зеленою брамою, біля Зеленого мосту. Тут варто прогулятися і перетнути міст, щоб помилуватися прекрасною панорамою Гданська з багатоквартирними будинками, реконструйованими зерносховищами та кораблями, що пливуть річкою. Тут впадає у вічі Журавель, що стоїть на вулиці Шерока 67/68 - це найхарактерніша будівля у всьому місті, яка є символом Гданська. Це був найбільший портовий кран у середньовічній Європі, він використовувався для перевалки вантажів та зведення щогл, і одночасно він був міською брамою та портовою фортецею. Журавель, що стоїть над річкою Мотлава, є філією Національного морського музею, як і зерносховища на Олов'янці та корабель Солдек пришвартувався поряд із ними.

3. Вулиця Длуга та Длуги Тарг у Гданську

Длуга та Длуги Тарг у Гданську – найпопулярніші та найкрасивіші вулиці міста, що утворюють Королівський тракт. Вулиця Длуга проходить від Золотих воріт 17 століття до Ратуші, де починається Довгий ринок і веде до могутніх Зелених воріт, побудованих у стилі маньєризму у 16 столітті. Обидві ці ворота замінили більш ранні, готичні. Королівський шлях продовжується вздовж річки Мотлава до Журава. Саме на Длузі та Длуги Тарг розташовані найпрекрасніші будівлі Гданська, такі як чудова Головна ратуша, побудована в 14 столітті, Будинок Уфагена 18 століття, відкритий для туристів, Двір Артуса – чудове місце купецьких братств або, звичайно ж, популярний Фонтан Нептуна, що прикрашає Длуги. з 17 ст. Це найвідоміші будівлі, але кожен багатоквартирний будинок тут має свою історію і привертає увагу незвичайним оздобленням. Раніше це було місце торгівлі, і тут мешкали найбагатші жителі Гданська. Їхнє багатство дивує навіть сьогодні, хоча багатоквартирні будинки було реконструйовано після військових пошкоджень.

4. Європейський центр солідарності

Європейський центр солідарності або ECS – це сучасне та фантастичне місце, засноване у 2007 році на знаменитій Гданській судноверфі. Центр присвячений падінню комунізму у Польщі та у всій Європі. Це надзвичайно глибокий інтерактивний музей, де слова: суспільство, демократія та діалог набувають особливого значення. Центр став справді великим, його можна відвідувати годинами, слухаючи аудіогід та переглядаючи різноманітні мультимедіа, доступні на виставках. Найменші також знайдуть своє місце тут, у мультимедійній освітній кімнаті під назвою «Ігровий відділ». Кафе та ресторан чекають на всіх бажаючих. На даху ЕКС є цікавий оглядовий майданчик. Місто та крани верфі, знамениті ворота якої відомі у всій Європі та за її межами. Перед ЕКС, на площі Солідарності, стоять три високі хрести з якорями – Пам'ятник загиблим працівникам верфі. Вони важать майже 140 тонн та мають висоту 42 метри!

Gdansk 2

5. Гевеліанум та Гора Градова у Гданську

Hevelianum — чудове місце для сімейного відпочинку, де зустрічаються наука, історія та веселощі. У будівлях колишнього форту найменші й трохи старші можуть пізнати багато таємниць науки в галузі фізики, астрономії, математики чи біології і навіть екології. Численні інтерактивні інсталяції дозволяють розважитись і одночасно зрозуміти закони науки. Весь Форт був побудований на Горі Градовій – зеленому острові Гданська, тому це також чудове місце для прогулянок та милування панорамою Гданська

6. Олівія Стар

Олівія Стар, виросла в гданській Оліві. Це зовсім нова будівля у Гданську, яка швидко завоювала популярність у всій Польщі! Його висота складає 180 метрів, що робить його однією з найвищих будівель у нашій країні. Ця висота відноситься до відомих серпневих подій у Гданську 1980 року, а архітектура вершини зірки Олівії належить до сусідньої Гала Олівії. Вражає те, що на висоті 130 метрів, на 32 поверсі Olivia Star, знаходиться оглядовий майданчик, з якого можна помилуватися прекрасною панорамою не тільки Гданська, але і Труймяста і Балтійського моря. Це місце заповнюється особливо назавжди вигляд приголомшливий.

7. Вулиця Пивна

Вулиця Пивна, поряд з вулицею Маріацької, є другою такою чарівною вулицею у Гданську, з ганками, горгульями та барвистими багатоквартирними будинками з вузькими та високими фасадами, що збереглися у кількох місцях. Тут багато пабів та рослинності, що додає атмосферності цьому місцю. З одного боку вулицю Півну прикрашає знаменита базиліка Святої Марії, а з іншого боку її замикає чудова Велика Збройова палата – вражаюча багато прикрашена будівля. Міський арсенал був створений у 17 столітті і належить до голландського впливу. Сьогодні це резиденція Академії образотворчих мистецтв.

8. Зерносховище в Гданську

Wyspa Spichrzów знаходиться в районі Середмістя, на річці Мотлава. З півночі примикає до острова Олов'янка. Це колишня складська частина економічного Ґданська, тобто порт на річці Мотлава. Близько 1330 року тут було збудовано перші зерносховища Головного міста, саме тут зустрічалися представники різних культур та народів у зв'язку з торговими контактами Гданська. Звідси в старих назвах зерносховищ було багато згадок про далекі землі та їх мешканців. Це були: Нідерланди, Єрусалим, Любек, Угорщина чи Туреччина. Були також посилання на екзотичну фауну та флору, такі як: папуга, слон, кит, білий ведмідь, кавове дерево, жовтий лев, три лимони та пальми. В даний час проведена масштабна робота з ревіталізації зерносховища, тут зведені зерносховища, які частково відносяться до старовинних споруд, а частково є сучасним стилем, який, однак, дуже красиво поєднується тут з традицією. Wyspa Spichrzów - ще один модний і красивий куточок Гданська з кафе, ресторанами та готелями. Місце все ще розвивається.

9. Фонтан Нептуна

Фонтан Нептуна, тобто колишня Криниця Нептуна, прикрашає Длуги Тарг з 17 століття, коли цей римський бог морів охоче використовувався у фонтанах. Знаменитий Гданський Нептун розташований навпроти чудового двору Артуса та захоплює туристів. Навряд чи знайдеться людина, яка б пройшла тут і не сфотографувалася. Вигадлива огорожа фонтану прикрашена гербами міста та польськими орлами. Архітектура навколо така чудова, що дух захоплює, і хочеться додати, що з Нептуном пов'язана легенда, а саме, що саме Нептун першим створив знаменитий лікер Годадвасер. Його дратувало, що туристи кидали у фонтан монети, і він розбивав їх своїм тризубом, і ці разом із водою давали смачний напій

10. Базиліка Святої Марії

Знаменитий костел Святої Марії у Гданську – надзвичайно вражаючий готичний костел Успіння Пресвятої Діви Марії – один із найбільших цегляних храмів у світі. Він має об'єм 155 000 кубометрів та вежу висотою близько 80 метрів! Ви можете піднятися на 400 кроків! Будівництво базиліки Святої Марії у Гданську почалося у 14 столітті, точніше у 1343 році, і тривало понад 150 років. Фасад до наших днів зберіг свою готичну строгість, а в скромному інтер'єрі можна помилуватися чудовими пам'ятниками – цінними творами готичного та барокового мистецтва. Найбільше захоплення викликають величезний астрономічний годинник, що складається з трьох частин. Він був побудований в 15 столітті майстром Гансом Дюрнер з Торуня. Вражає і головний вівтар – робота майстра Міхаеля Шварца з Аугсбурга. Базиліку Святої Марії називають короною міста Гданська.

11. Олівський собор

Олива — тихий та чарівний район Гданська, розташований біля підніжжя ландшафтного парку Труйм'ясто. Тут чудовий пост Цистерціанський парк 18 століття, серцем якого є Олівський собор. Це церква Святої Трійці, Пресвятої Богородиці та Св. Бернара, збудований у 13 столітті як цистерціанський храм. Ця готична базиліка є найдовшим храмом у Польщі. Він збудований у вигляді латинського хреста і має довжину 107 метрів. Цікавим є інтер'єр, а найбільшою окрасою тут є знаменитий орган 18 століття у стилі рококо роботи майстра Вульфа. Щороку тут організовуються органні концерти.

12. Старе місто Гданська зі Старою ратушею

Центральним пунктом Старого міста є пізно ренесансна Стара ратуша кінця 16 століття – цегляна будівля, увінчана вежею, що парить. Це приклад гданського маньєризму. Нині у цих красивих історичних інтер'єрах знаходиться Культурний центр Балтійського моря. Поруч із ратушею знаходиться статуя астронома Яна Гевелія. Він жив на цій вулиці і в 17 столітті був радником, відвідуючи засідання міської ради у цій ратуші. У Старому місті варто звернути увагу на церкву св. Катерина. Саме тут, у свою чергу, знаходиться гробниця Яна Гевелія. Храм датується 13 століттям, а у вежі висотою понад 70 метрів сьогодні знаходиться карильйон — копія інструменту 16 століття, що складається з 50 дзвонів. Цей найбільший карильйон у цій частині Європи. Повідомляється, що він важить понад 17 000 кг. Біля церкви св. Катажина вражає своїми розмірами Великий Млин - свідок середньовічної технічної архітектури. У нього величезний двосхилий дах та 18 водяних коліс. Поруч із млином влаштований фонтан з різнобарвним нічним підсвічуванням.

Gdansk 1

13. Маяк у Гданську

Гданський маяк стоїть у Новому Порту. Це будівля кінця 19 століття і водночас один із найкрасивіших маяків на польському узбережжі Балтійського моря і навіть на всьому його узбережжі. Саме тут розпочалася Друга світова війна. У 2004 році маяк зробили доступним для туристів, усередині нього можна помилуватися історичними оптичними приладами та виставкою маяків. Зверху відкривається чудова панорама порту Гданськ, Вестерплатте та Гданської затоки.

14. Зоопарк у Гданську

Ще однією визначною пам'яткою Гданська є чудово розташований зоопарк у Гданську Оліва. Він розташований на вулиці Karwienska 3, його варто відвідати, особливо під час відвідування Гданська з дітьми. Зоопарк був заснований у 1950-х роках та спочатку експонував тварин, подарованих жителями, переважно моряками, привезеними з далеких плавань. Тоді це були в основному мавпи та папуги. Сьогодні ви знайдете близько 200 видів тварин, у тому числі малюків, які у спеціальному контактному зоопарку дозволяють мати тісний контакт із вашими вихованцями.

15. Музей бурштину

Протягом багатьох років унікальний Музей бурштину розташовувався неподалік Королівського шляху в головному місті Гданську, але тепер він розмістився у більш дружньому та просторому інтер'єрі Великого млина у Старому місті. Гданськ безперечно заслуговує на звання Світової столиці бурштину, оскільки з бурштину – золота Балтійського моря – тут століттями виробляли як ювелірні вироби, так і предмети побуту. Музей пропонує сучасну та мультимедійну експозицію, яка познайомить усіх із надзвичайною історією бурштину. Серед експонатів ви побачите бурштинові самородки з усього світу, вкладені в них рослини та тварини, а також шедеври старих майстрів та колекцію сучасного мистецтва.

16. Фортеця Вислоуйсьце у Гданську

Фортеця Вислоуйсьце розташована на Мартві Вісла, у північній частині Гданська. Це унікальна пам'ятка, внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, сьогодні є філією Історичного музею міста Гданська.

17. Обхід Мотлави

Річка Мотлава є колишнім рівом і гирлом Мотлави, що протікає навколо бастіонів укріплень Нижнього міста Гданська. Сьогодні це красиво оновлений район, який став чудовим місцем для прогулянок з історією на задньому плані. Тут був створений парк для прогулянок та відпочинку, який сховав колишні форти, наприклад Бастіон Гертруди, після реконструкції. Майже 10 км пішохідних та велосипедних доріжок радують мешканців та туристів.

18. Домініканська ярмарок

Домініканська ярмарок є щорічним міським святом. Неймовірно, але в Гданську він проводиться з 1260 ! На рубежі липня та серпня і зазвичай триває близько 3 тижнів. Сьогодні під час ярмарку ремісники, продавці виробів ручної роботи, ювеліри та любителі встановлюють свої кіоски на багатьох вулицях міста. У цей час місто відвідують юрби туристів.

19. Вестерплатте

Вестерплатте є символічним місцем у Гданську, у його північній частині, у гирлі річки Мартва Вісла. На вулиці Хенріка Сухарського стоїть знаменита пам'ятка, присвячена нерівній боротьбі з німецькими окупантами у 1939 році. Символічним моментом початку Другої світової війни вважаються постріли з німецького лінкора «Шлезвіг-Гольштейн», які були зроблені на Вестерплатті 1 вересня 1939 року о 4 годині 48 хвилині ранку. Майже 7-денна оборона військового складу польськими солдатами вважалася героїчною, оскільки польських солдатів було близько 200 та німецьких у 8 разів більше.

20. Острів Собешевська

Острів Собешеве — загадковий острів, що приховує пам'ятні речі часів Другої світової війни. Це приморський район Гданська, розташований приблизно за 15 км від центру міста. Це один із трьох островів на польському узбережжі Балтійського моря та єдиний польський острів, створений у результаті діяльності людини. З 1994 року Wyspa Sobieszewska має статус екологічного острова, що сприяє відпочинку на лоні природи.

Контакти

  • Україна, м. Київ, вул. Кирилівськая 160

Туристична компанія ТурпошуК - найкращий вибір для пошуку та підбору турів по всіх туроператорах України на одному сайті

Розклад

Пн. - Пт.

Сб, Нд - вихідний

Top