Вроцлав — одне з найкрасивіших та найпопулярніших міст Польщі. Ви можете приїхати сюди на вихідні у темний час доби і вам ніколи не буде нудно. Багато пам'яток, пам'яток і ресторанів означає, що ви завжди відкриваєте для себе щось нове. Столицю Нижньої Сілезії цінують і за кордоном, її часто можна зустріти у списках найпривабливіших для туристів міст світу. Вроцлав – це не тільки історичні пам'ятки, але й нові визначні пам'ятки для дітей і дорослих, які постійно з'являються.

Що варто подивитися та відвідати у Вроцлаві?

Пропоную вашій увазі короткий путівник його найцікавішими пам'ятками. Хто знає, можливо після вашого наступного візиту ви назвете місто Вроцlove.

1. Тумський острів у Вроцлаві

Острів Тумський – найстаріша частина Вроцлава, історія якого сягає 10 століття. Сілезькі п'ясти, що побудували свою фортецю на острові в гирлі Олави та Одера, несуть відповідальність за заснування міста. У 14 столітті острів перейшов під владу церкви, а сакральні пам'ятки є найціннішими об'єктами у цій частині Старого міста.

Найбільш вражаючим з них є собор св. Іоанна Хрестителя, званого матір'ю силезських церков. Нинішній собор є тринефною готичною базилікою, що датується XIII-XIV століттями. Він вважається першим повністю готичним храмом у Польщі. Собор є архітектурною перлиною, повною хитромудрих прикрас, і місцем, де можна послухати музику найбільшого органу в Польщі. Варто також порекомендувати чудову панораму Вроцлава, яку можна побачити піднявшись на ліфті на вежу собору.

Острів Тумський приховує безліч унікальних пам'яток, таких як церква св. Джайлса, яка є найстарішою з існуючих церков у Вроцлаві. Також варто відвідати готичну соборну церкву Святого Хреста та Св. Варфоломія, перед яким стоїть найбільша у світі статуя Іоанна Непомуцького. Крім церков, на увагу заслуговує Архієпископський музей, в якому зберігається Генриківська книга рубежу 13 і 14 століть. Саме в ньому була написана перша пропозиція польською мовою.

Хоча Тумський острів більше не є островом з 19 століття, на нього все ще ведуть мости. Найвідомішим є Тумський міст, також відомий як міст закоханих. По обидва боки його металевої конструкції складено сотні замків із освідченнями у коханні та ініціалами. Ключі до них слід шукати в глибинах Одера, що протікає під ним, адже любов має бути вічною.

Відвідування Тумського острова варто завершити Ботанічним садом Вроцлавського університету, вхід до якого знаходиться поряд із собором. Тут панує тиша, а прогулюватися алеями — суцільне задоволення. Вроцлавський ботанічний сад сповнений різних видів рослин, оранжерей, ставків та лав, де можна відпочити. Чи може бути найкраще місце для відпочинку перед подальшим знайомством із містом?

Ввечері варто повернутися на Тумський острів. З настанням темряви він показує своє друге, чарівне обличчя. Можливо, це пов'язано із газовими ліхтарями, які досі запалює доглядач маяка. Більш ніж тисячолітню історію, яка разом із легендами немов виповзає з кожного закута цього кліматичного місця.

2. Вроцлавські карлики

Місто гномів — одна з назв, під якою можна знайти Вроцлав. Перші фігурки усміхнених ельфів у помаранчевих шапочках і з квіткою в руках стали з'являтися у місті у 1980-х роках. Вони були справою рук руху «Помаранчева альтернатива», який у такий спосіб боровся з комуністичною системою. Вони розмістили малюнки на плямах фарби, що залишилися на стінах після того, як комуністична влада зафарбувала антисоціалістичні написи та гасла.

У 2005 р. гноми зійшли зі стін та заполонили вулиці Вроцлава у вигляді скульптур. Щоб їх побачити, не потрібно докладати особливих зусиль, адже їх майже 400 і вони розташовані в різних частинах міста. Однією з ідей, як цікаво провести день у Вроцлаві, може стати прогулянка стежкою вроцлавських гномів. Зустріч з ними гарантує покращення настрою та появу посмішки на обличчі.

3. Ринкова площа у Вроцлаві

Ринкова площа у Вроцлаві є одним із найкрасивіших старих місць у Польщі, а також однією з найбільших площ старого міста у Європі. Маючи довжину 213 м та ширину 178 м, вона посідає третє місце у Польщі після ринків у Кракові та Олецьку. Красива архітектура, атмосферні багатоквартирні будинки, безліч ресторанів та місць, які варто відвідати, роблять найпопулярнішою визначною пам'яткою Вроцлава.

Ринкову площу оточують 60 із понад 8000 історичних багатоквартирних будинків, що збереглися в місті. Найціннішим пам'ятником є Стара ратуша, яка є найбільшою та найстарішою ратушею у Польщі. Ця пізньоготична будівля будувалася поетапно з кінця 13 по 16 століття. Понад 740 років, до грудня 2017 року, у своїх підвалах працювала Piwnica Świdnicka (нім. Schweidnitzer Keller), яка є найстарішою пивною в Європі.

На ринковій площі ви знайдете безліч гномів, у тому числі статую Папи Гнома. Також обов'язково зверніть увагу на ганебний стовп, фонтан «Здруй», збудований у 2010 році, та перевезену зі Львова статую комедійного письменника Олександра Фредро. Ринок має багато характерних місць, наприклад, два середньовічних багатоквартирних будинки під назвою «Ясь і Малгося». Виглядає так, ніби вони тримаються за руки, але насправді це залишки воріт, які ведуть на церковний цвинтар, ліквідований у 18 столітті. До цього дня там можна прочитати напис Mors Lanua Vitae — «Смерть — брама життя».

Якщо вам цікаво, як виглядає ринкова площа згори, обов'язково підніміться на вежу готичної базиліки Св. Елізабет, розташований за багатоквартирними будинками. Чудовий краєвид з тераси, розташованої на висоті 75 метрів, компенсується подоланням понад 300 сходинок.

4. Музей «Пана Тадеуша» у Прибутковому будинку під золотим сонцем.

Більшість людей, що ходять ринковою площею Вроцлава, не знають, що в одному з чудово відреставрованих доходних будинків зберігається оригінальний рукопис польського національного епосу. У багатоквартирному будинку "Під золотим сонцем" знаходиться Музей "Пана Тадеуша" - одна з найновіших пам'яток Вроцлава, що поєднує історію з сучасними технологіями.

Відвідування музею дозволяє познайомитися з творчістю та життям Адама Міцкевича від народження до смерті. Біографія поета доповнюється пам'ятними речами та портретами його рідних та близьких. Красиво збережені інтер'єри, мультимедійні презентації та експонати в ящиках вражають.

Парова завіса відокремлює виставку, присвячену рукопису, від виставки «Місія: Польща», присвяченій Яну Новаку Єзераньському та Владиславу Бартошевському. З їхніх біографій ми дізнаємося про долю покоління, якому довелося боротися за незалежну та суверенну Польщу. Все це доповнюється колекціями творів мистецтва та безцінними колекціями документів, переданих у дар Оссолінеуму.

5. Stare Jatki у Вроцлаві

Поруч із ринковою площею Вроцлава є невелика вулиця, де з 13 століття були м'ясники та продавалося м'ясо. Вулиця називається Джатки та увійшовши на неї, ви відчуєте середньовічну атмосферу. На щастя, стічні канави більше не заповнені відходами, а колишні м'ясні лавки замінені на галереї та художні майстерні.

Вулиця знаходиться на маршруті більшості поїздок до Вроцлава. Пам'ятник забитим тваринам, що фінансується споживачами, користується найбільшою популярністю. Картину зі скульптурами курки, свинки, теляти, кролика, кізочки та гусака з яйцем хочуть не лише діти.

6. Міст, де каються (Відьмин міст)

Вроцлав іноді називають містом мостів. У ньому їх найбільше у Польщі, і він входить до десятки міст з найбільшою кількістю мостів у Європі. Ніхто достеменно не знає, скільки їх. Ймовірно, десь між 100 та 300 залежно від методу підрахунку.

Найвищий міст — Міст, що кається, також відомий як Міст відьом. По суті це пішохідний міст заввишки 45 метрів, що з'єднує дві вежі польського католицького собору св. Марія Магдалина. Подолавши гвинтові сходи, у вас є можливість побачити одну з найкрасивіших панорам міста. Однак міст – це не лише гарні краєвиди, а й легенди. Одна з них говорить, що ввечері можна побачити душі молодих жінок, які замість того, щоб вийти заміж і наглядати за будинком, вважали за краще розважатися. Друга назва родом із часів полювання на відьом. Згідно з легендою, якщо обвинуваченій жінці вдавалося перейти міст, то вважалося, що їй допомагає сатана, і вона засуджувалась до страти. Але якщо вона з нього падала, її виправдовували.

Сам собор є однією з найцікавіших церков Вроцлава, і його обов'язково варто відвідати.

7. Вроцлавський університет

Вроцлавський університет є похідним від академії Леопольдіна, що діє у місті. Він був заснований в 1702 році імператором Леопольдом I. Головна будівля університету датується 1728-1738 роками і є однією з найпрекрасніших пам'яток бароко у Вроцлаві. Відвідування Oratorium Marianum (Музична ораторія) та Aula Leopoldina, декорації яких більше нагадують храм, ніж лекційна зала, подарує незабутні враження. Вхід у Математичну вежу гарантує чудовий краєвид на Старе місто та прилеглі острови.

На площі перед будівлею університету вже понад століття знаходиться фонтан із фігурою оголеного юнака, який тримає шпагу (Фонтан фехтувальника). Для когось скульптура символізує бідну студентську державу, але про неї ходять легенди. Одна з них свідчить, що молода людина — автор скульптури Х'юго Ледерер, який приїхав до Вроцлава і програв у карти зі студентами все, окрім шпаги. Скульптура має бути застереженням від нерозсудливості та азартних ігор. Цікаво, що ідентична скульптура стоїть у зовнішньому дворі замку Чоха.

8. Барвисті двори у Вроцлаві

Різнобарвні задні двори, які ви знайдете, прогулюючись вулицею Франкліна Делано Рузвельта і, наприклад, увійшовши у ворота 5А. Як тільки ви це зробите, перед вашим поглядом з'являться задні двори, заховані за багатоквартирними будинками ХІХ століття. У той час як більшість багатоквартирних будинків є старими і запущеними спорудами, задні двори барвисті, сповнені намальованих казкових персонажів, героїв, копій відомих творів, а також людей і їх домашніх тварин, що тут живуть.

Ідея народилася у 2013 році у художника Маріуша Миколаєка, який почав малювати портрети мешканців вул. Рузвельт. Через рік він разом з іншими художниками та резидентами ініціював проект «Ательє Podwórko Sztuki». За два роки вони перетворили похмурі двори на щось особливе. Крім того, їм вдалося залучити до неї людей різного віку, а спільна робота дозволила створити та поглибити добросусідські контакти. Побачивши чудові результати цього проекту, у 2016 році на задньому дворі через вулицю було ініційовано проект «Задній двір – відкриваючи мистецтво».

Загалом на площі понад 3000 м² створено не лише панно, а й скульптури та барельєфи. Крім вулиці Рузвельта, на вулицях Слов'янської та Єдності Народової є барвисті двори. Місце цікаве і незабутнє.

9. Панорама Рацлавицька

«Панорама Рацлавицька» — одна з картин, яку має побачити кожен. Ян Стика, Войцех Коссак та інші художники за 9 місяців 1893-1894 років створили твір, що дозволяє перенестись до 4 квітня 1794 року. Переносимося на поле бою під Рацлавицями та спостерігаємо, як війська під командуванням Тадеуша Костюшка перемагають росіян.

Панорама Рацлавицька – найбільша з існуючих картин у Польщі. Монументальний твір висотою 15 метрів та довжиною 114 метрів дивує розмірами та реалістичністю зображених сцен. Поєднуючи олійний живопис, відповідну перспективу, декоративні елементи та спеціальне освітлення, вдалося створити тривимірне враження. Щоб краще перейнятися атмосферою тих подій.

10. Національний музей у Вроцлаві

Гарна неоренесансна будівля, увита плющем і мальовничо розташована на південному березі річки Одер, є головною резиденцією Національного музею у Вроцлаві. Купивши квиток до Рацлавицької панорами, ви зможете безкоштовно відвідати її постійні експозиції, а також павільйон Чотирьох куполів та Етнографічний музей.

Національний музей є одним із найважливіших та найбільших музеїв у Польщі. У його колекції понад 200 000 експонатів, зокрема колекції, перевезені зі Львова. На трьох поверхах розташовані шість галерей, присвячених мистецтву Сілезії, Польщі та Європи, а також остання з них під назвою «Cudo-Twórcy». Величезна колекція картин та скульптур різних періодів і навіть предметів побуту, що змінювалися з роками, означає, що кожен знайде тут щось для себе.

11. Круїз Одером у Вроцлаві

Хочете розслабитися та побачити Вроцлав з іншого боку? Здійсніть круїз по річці Одер. Це чудова можливість помилуватися будинками міста з рівня річки, а також ближче розглянути мости. Ви також можете, наприклад, відправитися з центру міста до Вроцлавського зоопарку або помилуватися гарним заходом сонця на річці Одер. Є багато можливостей. Це одна з визначних пам'яток Вроцлава, яка сподобається і дорослим, і дітям.

12. Гідрополіс

Hydropolis — це центр знань, присвячений воді. Його місцезнаходження – історичний неоготичний підземний резервуар чистої води 19 століття площею 4600 м2. Це одне з місць на карті Вроцлава, яке може бути цікавим для всієї родини. 9 тематичних зон – це джерело знань для дітей та дорослих про воду, її мешканців та значення для людини. Все представлено у цікавій формі.

Ще перед входом у будівлю на відвідувачів чекає 46,5-метровий водяний принтер, що викликає в уяві декоративні водяні завіси. Однак найбільше враження справляє серце виставки. Це кімната з 360-градусним екраном довжиною 60 метрів, з якої ми отримуємо інформацію про народження води та її присутність на Землі.

13. Зал Століття

Зал Століття (нім. Jahrhunderthalle) знаходиться поряд з ринковою площею в Кракові та табором Аушвіц-Біркенау, одним із 15 місць, включених до Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Польщі. Він вважається одним із найважливіших творів світової архітектури 20 століття. Це також один із символів Вроцлава, як Ейфелева вежа в Парижі або Колізей у Римі.

Дизайнером залу був видатний вроцлавський архітектор Макс Берг. Його створення у 1911-1913 роках було пов'язане з бажанням організувати в його інтер'єрах Сторічну виставку, присвячену 100-річчю перемоги над Наполеоном під Лейпцигом. Для тих часів будівля була унікальним об'єктом. Зал заввишки 42 м перекритий залізобетонним куполом діаметром 67 м. Вже здалеку він справляє враження, яке посилюється під час перегляду мультимедійної виставки у Когнітивному центрі.

14. Павільйон «Чотири куполи» та Музей сучасного мистецтва.

Павільйон «Чотири куполи», як і знаменитий зал, було збудовано до Сторічної виставки у 1912-1913 роках. Він належить до комплексу залів, а його дизайнером був Ганс Пельциг. З фільму, показаного в Пізнавальному Центрі, можна дізнатися, що у 1948 році він також був одним із виставкових майданчиків виставки «Відвойовані території». Символ виставки було споруджено навпроти входу в павільйон, спочатку висотою 106 метрів, а тепер шпилем висотою 90,3 метра, спроектованим Станіславом Гемпелем.

З 1953 року в будівлі розташовувалась Вроцлавська кіностудія художніх фільмів. Тут було знято понад 400 чудових польських фільмів, у тому числі «Попіл та діаманти» Анджея Вайди або відомі комедії Сильвестра Хенчинського «Самі свої», «Не матусі» та «Люби чи кидай».

У 2009 році павільйон було передано Національному музею у Вроцлаві. В даний час у ньому знаходиться Музей сучасного мистецтва з однією з найбагатших та найцікавіших виставок польських художників. Там же відбуваються тимчасові виставки. Це дивовижний музей, у якому простір і світло використовуються для того, щоб відвідувачі могли ближче познайомитися з роботами таких художників, як Бексинський, Новосільський, Кантор та Абаканович.

15. Вроцлавський фонтан у альтанці

300 водяних форсунок, 3 пожежні форсунки, 800 світлових точок та площа близько 1 га має найбільший мультимедійний фонтан у Польщі. Він розташований в безпосередній близькості від Залу Століття і є однією з безкоштовних визначних пам'яток міста. Вроцлавський фонтан оточений історичною альтанкою, збудованою у 1913 році. Цікава архітектура, багато зелені, лав або трави, на якій можна розстелити ковдру, приваблюють вроцлавців та туристів. Особливо красиво виглядають вечірні вистави, коли вода починає свій танець під музику, а світло створює яскраві образи.

16. Японський сад у Вроцлаві

У Вроцлаві багато зелених зон, і однією з найцікавіших є Японський сад, який є частиною Щитницького парку. Сад є ще одним залишком Всесвітньої виставки 1913 року. Ви входите на територію через красиві ворота, а потім стежкою, прокладеною серед екзотичних рослин, досягаєте ставка, розташованого в центрі саду. Він сповнений коями, і ви можете побачити птахів, що плавають на поверхні. Це чудове місце для прогулянок та відпочинку, де відчуєте себе в Японії.

17. Вроцлавський зоопарк та Африкаріум

Навіть, якщо ваше дитинство позаду і у вас ще немає власних дітей, обов'язково відвідайте Вроцлавський зоопарк. Це найстаріший зоологічний сад у Польщі, заснований у 1865 році. Увійшовши всередину, ви зможете побачити поблизу найбільшу кількість видів тварин у Польщі, у тому числі багато з них знаходяться під загрозою зникнення.

Але найбільше враження справить сучасний павільйон Африкаріум. Відвідування його дарує незабутні враження, переносячи відвідувачів на Чорний континент. Завдяки величезним акваріумам незвичайна флора та фауна Африки у вас під рукою. Ви можете буквально заглянути в очі акулі або бегемоту і побачити, наскільки спритні ці гігантські ссавці.

18. Центр історії депо у Вроцлаві

Ви не знайдете кращого місця, щоб дізнатися про історію Вроцлава з 1945 року до наших днів, ніж Центр історії «Заїзня». 1800 м² виставкової площі на двох рівнях гарантують подорож у часі тривалістю кілька годин та знайомство з повоєнною історією міста. У цьому допомагають мультимедійні елементи, проектори, звукозаписи, сенсорні екрани, понад 500 оригінальних експонатів та ще більше репродукцій фотографій та документів. Історія Вроцлава представлена в хронологічному порядку, але також містить багато побічних сюжетів, найчастіше маловідомих. Вміле відтворення атмосфери минулого, яка посилює послання, заслуговує на визнання.

У Депо варто піти з дітьми. При вході вони одержують карту музею, за якою збирають марки, розставлені по всій експозиції. Це цікава гра, яка стимулює інтерес до історії.

19. Колейкове Вроцлав

Атракціон для дітей та дорослих. Колейкове Вроцлав є еквівалентом Miniatur Wunderland у Гамбурзі та найбільшою моделлю залізниці у Польщі. На 900 квадратних метрах виставки ви побачите Вроцлав у мініатюрі, але не лише столицю Нижньої Сілезії. Була і найвища вершина Карконоше, і навіть польська версія Гори Президентів.

Колейкове Вроцлав — це світ у мініатюрі, де сонце заходить кожні 9 хвилин, а ніч триває 4 хвилини. Поєднання веселощів, гумору та не завжди ввічливого, з реалістичним зображенням будівель, транспортних засобів та кораблів. Світло, звук, рух, а для маленьких дослідників завдання знайти заховані на моделі фігурки. Це робить місце ще привабливішим.

20. Музей цвинтарного мистецтва. Старий єврейський цвинтар

Поляки, чехи, німці – ось три народи, з якими пов'язана історія Вроцлава. Четвертою нацією, яка вплинула на зовнішній вигляд і значення міста, були євреї. Щоб дізнатися про їхню історію, вирушайте на вулицю Сленжна 37/39. Там знаходиться Старий єврейський цвинтар, перетворений на Музей сакрального мистецтва - єдиний музей такого типу в Європі.

Цвинтар був заснований у 1856 році, а останнє поховання відбулося у 1942 році. Серед експонатів варто звернути увагу на надгробок Давида, сина Шалома, який помер у 1203 році, який є найстарішим єврейським надгробком, що зберігся в Польщі. Всього на цвинтарі налічується близько 12 000 надгробків, починаючи від типових єврейських маців і закінчуючи справжніми архітектурними витворами мистецтва у стилі бароко, ренесансу, мавританського та навіть єгипетського стилів.

Прогулянка вуличками серед саркофагів, каплиць та обелісків, повних символів, змушує задуматися, але тільки з гідом ви дізнаєтеся те, що не можна пропустити. З квітня до жовтня по неділях о 12:00 проводиться екскурсія зі співробітником музею. Це двогодинний захоплюючий урок історії, під час якого ви почуєте про долю євреїв Вроцлава та історію міста. Ви зустрінете лікарів, фінансистів, учених, які вплинули на долю Вроцлава і миру. Серед похованих людей ви знайдете, наприклад, Батьки Едіти Штайн, Фердинанд Кон, ботанік та мікробіолог, та Хенрік Тепліц, банкір, засновник Bank Handlowy у Варшаві. Екскурсії цвинтарем включені у вартість вхідного квитка, так що варто скористатися цією можливістю ще більше. Музей розташований за 5 км від центру.

21. Район Чотирьох Конфесій (Чотири Храми)

Продовженням знайомства з різноманітністю та релігійною толерантністю Вроцлава стане відвідування Району чотирьох релігій, також відомого як Район чотирьох храмів та взаємної поваги. Насправді це не традиційний район, а район, розташований неподалік Ринкової площі, межі якого обмежують вулиці Свенти Миколою, Павла Влодковіці, Свенти Антонієго та Казімєжа Вельки. Саме тут, на невеликій відстані один від одного, розташовані: католицький храм, євангелічний храм, православний собор та синагога. Район сповнений чарівних куточків, кафе та ресторанів, а також проходить низка культурних та освітніх заходів.

22. Неонова галерея (Неонова галерея)

Район чотирьох деномінацій варто відвідати вдень, але обов'язково зробіть це й уночі. Крім музичних клубів та пабів, рекомендується двір на вулиці Руській, 46 с. Сам двір невеликий, але ввечері справляє величезне враження.

Це пов'язано з Neon Side Gallery, що працює в цьому місці. Його власник – Томаш Космальскі – вже понад десяток років рятує від знищення історичну світлову рекламу. На сьогоднішній день його фонд врятував майже 60 неонових вивісок не лише з Вроцлава, а й із Нижньої Сілезії. Близько 30 із них було розвішано на задньому дворі, що надало йому неповторної атмосфери. Цікаво, що саме тут кілька десятків років працювала компанія «Реклама», займаючись, зокрема, виробництвом неону. Сьогодні заднє подвір'я — одне з найулюбленіших місць інстаграмерів, а також чудове місце, щоб провести вечір у незвичайній обстановці.

23. Королівський палац у Вроцлаві.

Відвідайте Історичний музей, розташований у Королівському палаці у Вроцлаві. З 1750 по 1918 він був резиденцією прусських королів з роду Гогенцоллернов. З 1926 року музей.

Головною експозицією є постійна експозиція «1000 років Вроцлаву», яка розповідає про історію міста з моменту заснування єпископства до наших днів. Він поєднує мультимедійні елементи з майже 3000 експонатами, включаючи костюми, військові, картини та скульптури. Любителі королівських покоїв теж залишаться задоволеними, багато з них відреставровано з великою точністю. Після огляду визначних пам'яток рекомендую відвідати невеликий сад у стилі бароко. Однак я не рекомендую цей музей для дітей, тому що їм може бути нудно.

24. Вроцлавський аквапарк

Що робити після дня прогулянок містом? Рекомендуємо відпочити у Вроцлавському аквапарку. Це великий комплекс басейнів, де крім басейнів на вас чекають джакузі, гірки та чудова сауна. Він поділений на криту та відкриту частину, у певний час організуються банні шоу. В аквапарку можна провести цілий день, відпочиваючи, а також насолоджуючись гастрономією.

25. Різдвяний ярмарок у Вроцлаві

Різдвяний ярмарок у Вроцлаві є найбільшим ярмарком такого роду в Польщі та для багатьох найкрасивішим. Це періодичний атракціон із безліччю цікавих місць для дорослих та дітей. Тут панує тепла атмосфера, що робить її фантастичним місцем для зустрічей. Спробуйте смачний глінтвейн із взуттєвого гуртка, виберіть щось із широкого вибору делікатесів, послухайте різдвяні мелодії або купіть унікальний подарунок. На ярмарку нудьгувати не доводиться.

Чи варто приїхати і відвідати Вроцлав?

У Вроцлаві дуже багато цікавих місць та пам'яток, тому, якщо ви ще не знайомі з цим містом, обов'язково відвідайте його.

Контакти

  • Україна, м. Київ, вул. Кирилівськая 160

Туристична компанія ТурпошуК - найкращий вибір для пошуку та підбору турів по всіх туроператорах України на одному сайті

Розклад

Пн. - Пт.

Сб, Нд - вихідний

Top