Другим за величиною містом Чехії є Брно. Прекрасне місто з драматичною історією, яка майстерно поєднується з сучасними досягненнями. Брно порадує вас своєю космополітичною атмосферою, традиційною їжею, смачним пивом і вином. Місто пропонує широкий спектр вражень. Тут знайдуть своє місце не тільки любителі смачної їжі та історії, а й сім'ї з дітьми, любителі спорту, богеми та любителі жвавого життя великого міста. Тож не дозволяйте собі довго спокушатися, а відчуйте його чарівність на собі.

Що цікавого подивитись в Брно за вихідні

1. Музей техніки

Найбільший технічний музей в Моравії можна знайти в Кралове Полі. У постійних виставках ви можете дізнатися цікаві речі про металообробку та виробництво заліза, машини часу, столові прибори, механічну музику або про великі парові чи водяні машини. Крім того, виставки час від часу доповнюються.

2. Дамба Брно

Дамба Брно є однією з найважливіших рекреаційних зон міста Брно. Водосховище побудоване в 1936-1940 роках. Спочатку водосховище служило лише по призначенню, сьогодні використовується переважно для відпочинку. Майже всіма водними видами спорту можна займатися на дамбі. Взимку тут катаються на ковзанах. Околиці чудово підходять для піших і велосипедних прогулянок. Окрім цієї греблі, ви також можете поплавати в кількох інших водних басейнах Брно.

3. ЗООПАРК Брно

Зоопарк Брно був заснований у 1950 році. Він розташований у Брно-Бистреці, в районі Мніші гори. На 65 гектарах можна побачити 306 видів, всього приблизно 1568 тварин. Найбільше тут приваблюють арктичні вовки, канадські бобри, бізони та коні Пржевальського.

brno 2

4. Денисові сади

Денисові сади – одне з найпопулярніших місць у Брно. Вони розташовані в самому центрі Брно. Це найстаріший громадський парк в Чехії, який був відкритий для людей ще в 1771 році. Через парк проходила Хресна дорога з 14 каплицями. Поступово тут розвинувся ботанічний сад із фонтаном «Фонтан здоров’я» в стилі ампір, Музичний павільйон, тераси Саду Капуцинів та ін.. У 90-х роках минулого століття сади зазнали капітального ремонту. Через парк можна дістатися до Петрова, Kapucínské náměstí, Zelný trh, Špilberk або Моравської галереї.

5. Долиною Понавки до Бабого Лому

Подорож до Бабі Лому починається біля Глобуса в Брно, де ви перетинаєте колію і по дорозі ліворуч через 200 метрів натрапите на червоний туристичний знак. Потім ви дотримуєтесь червоного кольору протягом усього маршруту. По дорозі ви пройдете повз гарні ставки, пройдете через ліс, перетнете струмок, пройдете через Лелековіце, поки, нарешті, не почнете підніматися до Бабіного Лому, на вершині якого вас чекає невелика оглядова вежа з прекрасним видом на округу. Зворотний шлях веде по скелястому хребту до Випалені камені, звідки ви нарешті вже не будете напружуватися вгору, а лише вниз. Через півкілометра ви вийдете на лісову дорогу. Від «Лелковадла» прямуйте праворуч немаркованою стежкою вздовж Загуменський струмок назад до Lelekovice, а звідти червоною стежкою через долину Понавки назад до Globus.

6. Навколо Брненського водосховища

Туристичний маршрут навколо Брненського водосховища починається від трамвайної зупинки ZOO. Слідуйте за жовтим знаком вгору за течією Свратки до дамби водосховища Брно. Там необхідно сходами піднятися на крутий схил, звідки за червоним знаком вздовж дамби йти ліворуч. Ви проїдете повз пристань до Раковця, потім по жовтій дорозі до Підкоморський ліс, який є найбільшим лісом на території Брно. Ідіть котячим яром до перехрестя туристичних вказівників біля Царські криниці. Увага, вода тут не питна. Від колодязя можна піти синьою стежкою до замку Вевержі, звідки продовжити червоною стежкою по новозбудованому пішохідному мосту до водосховища. Тут ви дійдете до іншої сторони дамби. Червоний знак приведе вас до покажчика Над Зувалкою, повз порт Над Зувалкою, нудистський пляж і ресторан в Osada. Продовжуйте повз Сокольське купаліще, меморіал жертвам Першої світової війни, Ресторан «У Льва» і ви повернетеся до дамби Брненського водосховища. Коли ви перетнете набережну та пристань, ви опинитеся в місці призначення на трамвайній зупинці Причал.

7. Автодром Брно

Автодром Брно, або траса Масарика, пропонує не лише незвичайні враження, пов’язані з гонками на мотоциклах та автомобілях, а й картинг. Щороку тут проходить Чемпіонат світу з мотоциклів. Крім того, тут також проходить Гран-прі Чехії. Також можна кататися на роликових ковзанах. Автодром призначений, щоб перевірити можливості свого автомобіля.

8. Екскурсія до замку Вевержі

Приємна та комфортна подорож для всієї родини – це подорож до замку Вевержі. Замок розташований на скелястому мисі над Брненським водосховищем. Вевержі колись був важливим осередком моравських графів. Наразі триває його поступова реставрація.

9. Собор Святих Петра і Павла

У Празі є собор Св. Віта, а в Брно — романо-готичний костел Св. Петра і Павла. Ви можете знайти собор на Петрова, звідки відкривається гарний вид на місто. Храм стоїть на місці, де раніше стояв замок Брно. Цікаво також, що місцеві дзвони дзвонять не опівдні, а об 11 ранку, на згадку про подію 1645 року, коли Брно, як єдине місто Моравії, захищалося від шведської облоги під час Тридцятилітньої війни.

10. Вілла Тугендхат

Вілла Тугендхат представляє найкраще в стилі функціоналізму в архітектурі Чеської Республіки. Це найперший об'єкт цього стилю в Чехії (і четвертий у світі). Водночас це також найвидатніша робота Майлза ван дер Рое. Однак вілла була заселена лише до 1938 року, коли власники були змушені виїхати, оскільки вони були євреями. Під час війни його використовував авіаконструктор і промисловець Віллі Мессершмітт. Уже в 1969 році його занесли до списку державних пам'яток культури. Він став доступним для широкого загалу з 1 липня 1994 року.

11. Осуарій біля Святого Якова в Брно

Унікальний, другий за величиною костел в Європі, розташований поруч із церквою Святого Якова, де колись був великий цвинтар. Однак йому довелося поступитися місцем зростаючому місту. Проблемою була і його недостатня пропускна здатність, тому цю проблему необхідно було швидко вирішити. Тому тут була запроваджена система обмінного поховання, яка означала, що через 10 років могилу знову розкривали, а існуючі останки замінювали новими. Оригінальні останки потім пішли під землю, де їх помістили в осуарій. Тут поховані жертви чуми та холери, а також жертви шведської облоги.

brno

12. Павільйон Антропос

Здійсніть унікальну подорож у доісторичні часи через павільйон Антропос. Унікальний музей документує найдавнішу історію заселення Моравії та всього європейського континенту. Особливо дітей і дорослих зацікавить макет мамонта з дитинчам у натуральну величину висотою 3,5 м. Крім того, ця масштабна виставка є однією з найбільших і найсучасніших у Європі.

13. Шпільберк

Замок Шпільберк, збудований тут королем Пршемислом Отакаром II, домінує над містом Брно. Замок є одним з найбільш відвідуваних місць у Брно. Роль замку поступово змінювалася. Від захисної вона пройшла шлях через казарми до в'язниці для найважчих і небезпечних злочинців. Наразі є кілька виставок і, отже, кілька різних турів. Зі Шпільберка також відкривається захоплюючий вид на околиці.

14. Таємниче підпілля під Зеленим ринком

У підвалах під Зеленим ринком можна отримати уявлення про те, яким було місцеве підпілля в минулому. Вхід до метро – з Zelné trhu № 21. Екскурсія триває близько 60 хвилин. Екскурсія включає в себе алхімічну лабораторію, старий винний льох та історичний паб. Також на виставці є ДОТи та клітки божевільних. На Домініканськаій площі знаходиться підвал монетного двору. Під час підземної екскурсії ви пройдете 212 сходинок, просуваючись на 6-8 метрів нижче площі.

15. Єпископський двір - Моравський провінційний музей

Ви можете знайти Єпископський двір в історичній частині Брно, безпосередньо під собором св. Петра і Павла. У комплексі будівель, які є однією з постійних експозицій Моравського краєзнавчого музею, розміщені, наприклад, виставка «Фауна Моравії» або нумізматична виставка під назвою «Історія грошей у Моравії та моравських медалей». Ви також можете побачити акваріум прісноводних риб і муляжі грибів Я. Рулішека.

16. Папілонія

Побачити чарівний світ метеликів на всіх стадіях життя можна в тропічному саду Papilonia, де живуть представники цих прекрасних тварин з Амазонії, Океанії, Центральної Америки чи Африки. Під час вилуплення і в звичайному житті можна спостерігати близько трьох десятків видів. Не забудьте сфотографуватися тут і запостити в соц. мережі)

Контакти

  • Україна, м. Київ, вул. Кирилівськая 160

Туристична компанія ТурпошуК - найкращий вибір для пошуку та підбору турів по всіх туроператорах України на одному сайті

Розклад

Пн. - Пт.

Сб, Нд - вихідний

Top