За майже 4 місяці, що минули після введення в дію безвізового режиму з державами Євросоюзу, глобального підвищення турпотоку з України в ці країни не сталося. Туристичні уподобання наших земляків збереглися такими ж, як і в минулі роки: у літній час відпусток попитом в основному користувалися традиційні пляжні курорти — Туреччини, Єгипту, Кіпру, Греції, Тунісу, Болгарії, Хорватії та Чорногорії. Як повідомляє unn.com.ua, про це на прес-конференції у Києві розповів керівник Всеукраїнської асоціації туроператорів України Ігор Голубаха. Одним із чинників відсутності перерозподілу попиту він охарактеризував необхідність підтвердження фінансової забезпеченості для перетину кордону. Раніше йшлося про те, що при перетині кордону з собою потрібно мати необхідну суму з розрахунку від 3 до 50 євро на день (залежно від держави). Але необхідність фінозабезпечення поїздки — зовсім не єдина причина, що вплинула на переваги українців. Не забуватимемо про те, що заслужений безвіз Україна отримала влітку, коли в першу чергу популярні саме вищезазначені напрямки. Приплив мандрівників до країн західної Європи логічніше очікувати в осінній період, коли закінчуються більшість пляжних напрямків.

Другий момент полягає у цінах на тури: через достаток чартерних програм на "літніх" курортах, відпочинок у Туреччині, путівки до Єгипту чи інші, нерідко зустрічається масовий демпінг, чого не скажеш про основну масу країн Євросоюзу. До цього ж туроператори цілком могли не відчути приросту попиту до Європи та за фактором переходу клієнтури до розділу індивідуального туризму. Чому великою мірою підмогла не тільки спростився порядок перетину кордону, але і присутність безлічі сервісів он-лайн-бронювання готелів і авіаквитків на відпочинок в Іспанії, наприклад. Справжню постановку справ могла б прояснити статистика Держприкордонслужби. Але й вона, на жаль, не є досконалою. Судячи з опублікованих на сайті відомства даних, станом на 23 серпня правом безвізового в'їзду в країну використало близько 200 тис. українців. При цьому не встановлюється, скільки між них було організованих мандрівників, і як ця кількість відрізняється від кількості перетинів кордону у 2016 році. Але навіть якщо при зразковому зіставленні стає очевидним, що чисельність українців, які пускаються на відпочинок у різні "неєвропейські" країни, значно більша. Наприклад, лише одну Анталію в перші 6 місяців 2017 року побувало 282 тис. українців. І можна сміливо сказати, що на сьогоднішній день цей коефіцієнт набагато вищий.

Контакти

  • Україна, м. Київ, вул. Кирилівськая 160
  • +38 O96 992 64 4I

Туристична компанія ТурпошуК - найкращий вибір для пошуку та підбору турів по всіх туроператорах України на одному сайті

Розклад

Пн. - Пт.

Сб, Нд - вихідний

Top